Makine

Projelerinizde çözüm ortağınız olmaya hazır

Makine

TÜRKTEM, Türkiye’nin her noktasına malzeme tedariği açısından ideal bir konumdadır. Her türlü çelik ve demir dışı metallerin üretilip sahaya hızlı bir şekilde sevki sağlanmaktadır.

6.1 milyon tonla Türkiye, Rusya ve Çin’in önünde 2018 yılında AB’ye en büyük çelik ithalatçısı oldu. Alaşımsız yapısal çelikten, yüksek mukavemetli özel çeliğe kadar hemen her şeyi fabrikamızda üretiyoruz.

Tüm üretim süreçleri; bünyemizde bulunan, Almanya’da eğitim almış ve sektöründe uzman mühendis kadrosu tarafından yönetilmektedir.

Tüm ekibimiz bu kadro tarafından avrupa üretim yönergelerinin yüksek standartlarına göre eğitilmekte ve tüm denetimler bu standartlara uygun yapılmaktadır.

Teslimat süresi ve kalite şirket politikalarımızdan en önemlisidir.
müşterilerimizin tesislerinde kullanmakta olduğu birçok özel makine ve makine parçaları imalatı konusunda bir çok Avrupalı firmanın çözüm ortağı olmuş ve olmaya devam etmekteyiz.


Üretimine katkıda bulunduğumuz başlıca sektörler:

• Pres makineleri üretimi
• Takım tezgahlarının imalatı için bileşen ve aksesuarlar
• Endüstriyel inşaat ve tarım makineleri parçaları
• Büyük dişli kutuları ve şanzıman imalatı
• Endüstriyel dokuma makinelerinin imalatı
• Büyük boyutlu cephe erişim sistemleri.
• Hidroelektrik santralleri, rüzgâr türbinleri gövde ve parçaları imalatı


Başlıca Hizmetlerimiz

· Proje Yönetimi

Maliyet ve maksimum performansı en uygun şekilde bir araya getirmek sektörün en önemli sorunlarından biridir. Mühendislik ekibimiz, proje ve üretim yönetimi konusunda talep edilmesi üzerine size her türlü desteği vermeye hazırdır. Proje çiziminden montaja kadar yanınızdayız.


· Kaynak teknolojisi

metallerin birleştirilmesi ve kaynak yapılması deneyimli, uzmanlar ve uzmanlık gerektirir. Bünyemizde tek parça halinde 40 tonluk parçalara kadar her türlü kaynaklı imalatı yapabilmekteyiz. Kalite güvencesi için, müşteri talebi üzerine NDT test yöntemlerinin tamamını yapabilir veya yaptırabiliriz.


· Mekanik işleme

Kesme, frezeleme, tornalama veya delme işlemleri olsun, makinelerimizle ve gerektiğinde alt yüklenicilerimizle boyutları x = 16000, y = 3000 ve z = 3000 boyutlarını kolayca işleyebiliriz.

Sonuçlar profesyonelce ölçülür ve kaydedilir.


· Yüzey Kaplama ve Boya

Kumlama, astarlama, boyama, galvanizleme ve diğer işlemler talebe ve standartlara uygun profesyonel bir şekilde müşteri gereksinimlerine göre uygun gerçekleştirilir. Yapılan işlemler uzmanlar tarafından test edilerek kayıt altına alınır ve belgelenir.


· Kontroller ve kayıt tutma

Firmamızdan istenilen her projenin her adımına titizlikle eşlik edilir ve yapılan işlemler kayıt altına alınır, belgelenir. Müşterilerimiz, yapılan işlemlerin her aşamasında talep etmesi halinde tamamen şeffaf bir şekilde tüm bilgilere derhal ulaşabilir. Bu üretimin mevcut durumunun her zaman sizin için görünür olduğu anlamına gelir.