Yapısal Çelik

Projelerinizde çözüm ortağınız olmaya hazır

Yapısal Çelik

TÜRKTEM olarak bu sektörde tekniğine uygun hizmetler sunarak zaman ve ekonomik koşulları gözönünde bulunduran ve yaptığı işin kalitesini her daim arttırarak devam etmeyi kendisine misyon edinen yapımızla çözüm ortağınız olmayı hedeflemekteyiz.

Çelik basit bir tanım ile demir ve karbon alaşımıdır. Günümüz teknolojisinde çelik kullanılmasının bir çok sebebi vardır. Dayanım ve darbe dayancının yüksek olması çelik tercihinde en önemli unsurdur. 

Çeliğin içinde bulunan karbon miktarı , akma ve çekme mukavemetini arttırdığı için çeliğin işlenebilirliği, şekillenebilirliği ve kaynak kabiliyeti açısından karbon miktarı belirli seviyelerde tutulmalıdır. Çeliğin kimyasal bileşimi kaynak işlemleri için uygundur, demirden daha sert ve hafiftir. 

Çeşitli işlemlerle yüksek sıcaklıklara dayanımı ve sertliği artar. Çelikteki karbon oranları 0,2 ila 2-1 arasında değişir ve bu oranlar çeliğin Çelik konstrüksiyon kullanılan tesisler arasında Hangarlar , Fabrika Binaları, Çelik karkaslı binalar, hastaneler , demiryolu istasyonları bulunmaktadır. Büyük bir bölümü deprem riski altında olan ülkemizde değiştirilen yönetmelikler ve tasarım kuralları ile uygulamalardaki gereksinimler optimum düzeyde karşılanmaktadır. 

TÜRKTEM olarak bu sektörde tekniğine uygun hizmetler sunarak zaman ve ekonomik koşulları gözönünde bulunduran ve yaptığı işin kalitesini her daim arttırarak devam etmeyi kendisine misyon edinen yapımızla çözüm ortağınız olmayı hedeflemekteyiz.